ZDJĘCIA - WYCIECZKA OSIEDLOWA RUDY RACIBORSKIE

Prezentujemy zdjęcia z wycieczki osiedlowej z dnia 17 lipca 2019 r. do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach Raciborskich. Autor zdjęć: ks. Alojzy Bok.

KSIĄDZ PROBOSZCZ ALOJZY BOK PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Ks. proboszcz Alojzy Bok, decyzją metropolity katowickiego ks. abp Wiktora Skworca, przechodzi na emeryturę. 21 lipca 2019 r. o godz. 9.30 odbędzie się w naszym kościele Msza św. dziękczynna za wieloletnią posługę Księdza proboszcza Alojzego Boka w naszej parafii.

WYCIECZKA OSIEDLOWA 2019

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców na jednodniową wycieczkę osiedlową w dniu 17 lipca br. 2019 r. (środa) do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach Raciborskich. Szczegóły dalej.

BUDŻET OBYWATELSKI 2020

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców naszego osiedla na spotkanie w sprawie zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

0123

Do wiadomości

24 X 2016r. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na Starej Wsi

zbiórkaodpadówW poniedziałek 24 pażdziernika 2016r. na terenie osiedla Stara Wieś prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

 

Więcej…

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Na osiedlowym ośrodku kulury - Stara Wieś, zawisły trzy flagi. Obok flagi państwowej m.in. flaga osiedla Stara Wieś, która jest w barwach gminy Pszczyna - błękitno - żółtych wraz z herbem Starej Wsi - wizerunkiem św. Jadwigi Śląskiej. Jak pisze w "Szkicach z dziejów Starej Wsi"  dr Zygmunt J. Orlik, pierwszy herb Starej Wsi z wizerunkiem św. Jadwigi Śląskiej, powstał jeszcze pod koniec XVIII w. Powstała wtedy oficjalna pieczęć z herbem Starej Wsi. Starowiejszczanie swój znak obrali na tzw. gromadzie, czyli zebraniu. Pieczęć tę popularnie zwano "fojtowskim sekretem". 

 

 

 

SmartNews.Com