„Marzenia Sukuba”

marzeniasukubaRichelle Mead

Marzenia Sukuba to paranormalny romans, pełny poczucia humoru, seksu i napięcia. Uczuciowe perypetie uwodzicielskiej demonicy . Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony…
Nieziemsko piękne kobiety wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Georgina wciąż szuka sposobu, jak zatracić się w miłosnym uniesieniu, nie zabijając przy tym niechcący swojego śmiertelnego ukochanego.

 

„Zabójstwo na wysokich obcasach”

zabojstwonaobcasachGemma Halliday

„Zabójstwo na wysokich obcasach” to dowcipny kryminał dla kobiet z wartką akcją i barwnymi postaciami. Główna bohaterka nie utrzymuje kontaktów z ojcem. Jakże jest zaskoczona, gdy odtwarza z automatycznej sekretarki jego rozpaczliwą prośbę o pomoc - przerwaną hukiem wystrzału.

„Historie kotków”

historiekotkowMaria Vago

Co by powiedział mały kotek, gdyby potrafił mówić? W tej książce znajdziemy opowieści naszych czworonożnych przyjaciół. To idealna propozycja dla małych miłośników, a zwłaszcza miłośniczek kotków.

„Powrót do Ford County”

powrotdofordcounty

John Grisham

Autor, który wydał 25 światowych superbestsellerów, tym razem przenosi nas w miejsce, gdzie toczyła się akcja jego pierwszej powieści. Książka składa się z 7 opowiadań. Grisham tworzy wachlarz różnorodnych postaci, dobrych i złych.

„Dary losu”

darylosuDanielle Steel

W tej powieści, jedna z najbardziej znanych pisarek, pokazuje jak dramatyczne przeżycia mogą zbliżyć całkiem obce sobie osoby. Zabawę na corocznym balu charytatywnym przerywa trzęsienie ziemi. Sława, luksus, pieniądze przestają się liczyć i odtąd główną rolę zaczynają odgrywać silne uczucia.

„Przyjaciółki na zawsze”

przyjaciolkinazawsze Jennifer  Weiner

Historia  dwóch szkolnych przyjaciółek, które spotykają się po latach. Jennifer Weiner znów próbuje przekonać czytelnika, że nawet po największej burzy zawsze wychodzi słońce, że miłość przychodzi, kiedy najmniej się jej spodziewamy, a prawdziwa przyjaźń to ta na całe życie.

„Najlepsze jest najbliżej”

najlepszejestnajblizej Małgorzata J. Kursa

Ciepła i lekka komedia romantyczna o  dwójce przyjaciół z piaskownicy.  Książka o miłości początkowo niewidocznej, bo znajduje się tuż obok, ale przede wszystkim o głębokiej i silnej przyjaźni.

„Prawie dobra wróżka”

prawiedobrawrozka Janette Rallison

Prawie dobra wróżka to  historia siedemnastoletniej Tansy, która przenosi się do  dwunastowiecznej Anglii.  Książka z gatunku fantastyki. Znajdziemy w niej nie tylko  elementy magii, ale również kilka prawd o  miłości i  prawdziwym życiu.  Milion sprzedanych egzemplarzy na całym świecie powinno zachęcić  nie tylko zwolenników  magii i fantastyki do  jej przeczytania.

"Radiowozik"

radiowozikPraca zbiorowa

Radiowozik to kolorowa książeczka  opowiadająca o pracy  policji.  Atutem tej książki są twarde kartki oraz  duże litery. Idealna dla najmłodszych czytelników do oglądania razem z rodzicami oraz dla przedszkolaków, którzy uczą się  czytać.

„Królestwo zwierząt”

krolestwozwierzatOpracowanie zbiorowe

Książka Królestwo zwierząt zadziwia różnorodnością  fauny całego świat oraz odkrywa wiele tajemnic z życia zwierząt m.in.  w jaki sposób  ostrygi produkują perły,  dlaczego z muszli słyszalny jest szum morza  oraz który z królików jest podobny do lwa.

„Rekiny, delfiny i wieloryby”

rekinydelfinyOpracowanie zbiorowe

To książka popularnonaukowa nie tylko dla dzieci. Dzięki niej dowiemy się  wiele interesujących rzeczy o życiu w oceanach m.in. czym odżywiają się fiszbinowce czy jak nazywa się najbardziej niebezpieczna fala na świecie. Po przez urozmaicone  rodzaje tekstu oraz zagadki, komiksy i ciekawostki książka  nie tylko uczy, ale i bawi.

"Rekordy zwierząt"

rekordyzwierzatGabriele Colditz

„Kraby wspinają się na palmy, ryby stają na głowie, gepardy są mistrzami w sprincie,
a bazyliszki biegają po wodzie. Rekordy, osiągnięcia i ciekawostki z życia zwierząt przedstawione w tej książce wprawią Cię w zdumienie”.  Ta książka to pasjonująca lektura dla dzieci i młodzieży,  która nawet dorosłych  wprawi w zdumienie.

"Być piękną po 40 - ce"

bycpieknaGrażyna Łoś

To na pewno cenna propozycja dla pań, ale nie tylko tych  po czterdziestych urodzinach. Cenne, praktyczne  rady  jak zachować młodość, zdrowie i urodę, płynące z tej książki, warto stosować już  wcześniej, bo jak mówi stare przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

"Martynka opowiada historyjki o zwierzątkach"

Martynka opowiada historyjki o zwierzatkachDelahaye Gilbert, Marlier Marcel

Kolejna z serii książek o Martynce, dziewczynce, która podbija serca dzieci i  ich rodziców nieprzerwanie od 1954 roku. 
Tym razem   Martynka zaprasza nas do świata ciepłych opowieści o przygodach  zwierzątek.
Poznamy Puszka i Florka,  królika Tofika, jeżyka Igiełkę.
Książki o przygodach  Martynki i jej przyjaciół znajdują się na Złotej Liście książek opracowanej przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

"Mały inżynier" nauka i zabawa

maly inzynier nauka i zabawaElżbieta Bednarek, Krzysztof Nowopolski

Ta książka zaprasza dzieci do świata fascynujących eksperymentów.
Podsuwa pomysły na proste doświadczenia, które są nie tylko świetną zabawą, ale również nauką.
Z „Małym inżynierem” można samodzielnie odkryć prawa rządzące naturą oraz dociekać istoty procesów zachodzących w świecie.
Dzięki tej książce dziecko przekona się, że nauka może być bardzo fascynująca.
Książka należy do projektu Mały Inżynier, który został stworzony, by pokazać jak ciekawe i łatwe mogą być nauki techniczne.
Szczególny nacisk w tym projekcie, jak i prezentowanej książce, kładzie się na praktyczny aspekt nauki.

SmartNews.Com