Wycieczka do Budapesztu

DSCN1137

 

 

 

 

 

Z inicjatywy Kółka Rolniczego i KGW Stara Wieś, od 22 do 24 czerwca tego roku odbyła się wycieczka do Budapesztu.

Wycieczkę rozpoczęliśmy we wczesnych godzinach rannych, aby bezpiecznie dojechać i zrealizować przewidziany plan – a był on bogaty. 

 

Spotkanie z radnymi nowej kadencji

spotkanieminiatura1Na cykliczne spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi, które odbyło się 27.11.2014r. zaproszeni zostali goście w osobach: nowo wybranych radnych Rady Miasta (p. Marcelina Leki - członkini KGW i p. Ryszard Baron)  i Rady Powiatu (p. Marian Szwarc) ...

5 - lecie zajęć z gimnastyki

miniatura24.10.204r. w naszym Osiedlowym Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 5-lecia prowadzenia przez Koło Gospodyń Wiejskich zajęć gimnastycznych przy muzyce.

Wieczorek Francuski - relacja

france2W miniony czwartek w ramach spotkań Koła Gospodyń Wiejskich, w naszym Osiedlowym Centrum Kultury odbył się Wieczorek Francuski podczas którego pani Maria Jagodzińska przybliżyła atrakcje Francji. W dalszej części miało miejsce przedstawienie bajki Charlesa Perrault "Czerwony Kapturek". Miłą niespodzianką wieczorku była prezentacja tańca marokańskiego.

Wieczorek Francuski - zaproszenie

miniaturawieczorekfrancuskiKoło Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi serdecznie zaprasza na Wieczorek Francuski i przedstawienie "Czerwony Kapturek".

Wieczorek zaplanowano na 26 czerwca, o godz. 18 w Osiedlowym Centrum Kultury.

Opłatek KGW 2013r.

10019 grudnia 2013r. w Osiedlowym Centrum Kultury Stara Wieś, odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Gminny Związek Rolników i Organizacji Rolniczych w Pszczynie.

W spotkaniu uczestniczyli prowadzący - Józef Wydra prezes GZRKiOR oraz Katarzyna Myszor z-ca prezesa GZRKiOR, Eugenia Przewoźnik instruktor d/s KGW, Marta Wesołowska kier. Referatu Promocji UG Pszczyna, ks. prob. Alojzy Bok oraz przedstawiciele GZRKiOR.

Spotkanie kulinarne w Porębie

10527 listopada 2013 r. w Porębie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt kulinarny " Z tradycją i smakiem ... Kucharzymy, Gotujemy, Warzymy", w którym uczestniczyły przedstawicielki KGW ze Starej Wsi. Spotkanie uświetnił śląski kucharz Remigiusz Rączka, który przedstawiał przygotowanie swoich potraw oraz bawił uczestników spotkania opowiadając kawały i zdarzenia ze swojego życia śląską gwarą.

Kurs języka francuskiego

eifla19715140 sKoło Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi organizuje bezpłatny kurs nauki języka francuskiego dla dzieci i dorosłych.
Planuje się prowadzenie zajęć jeden raz w tygodniu we wtorki w godz. 16.00 – 17.00 w naszym Osiedlowym Centrum Kultury.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 listopada (wtorek) o godz. 16.00 w Osiedlowym Centrum Kultury.
Zapisy prowadzi p. Łucja Brachaczek: tel. 32 210 41 56  lub  kom. 516 570 662

Prezentacja potraw konkursowych

016W związku z udziałem w „Konkursie dziedzictwa kulinarnego Ziemi Pszczyńskiej” Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi zorganizowało 22 października br. spotkanie na którym zaprezentowało potrawy regionalne przewidziane do trzeciego etapu konkursu.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizatorów konkursu:
Aleksandra Jeleń Pyclik z  Lokalnej Grupy Działania oraz Eugenia Przewoźnik i Józef Wydra z Gminnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych.
Serwowane potrawy spotykały się z przychylną opinią degustatorów.

Dożynki Gminne Studzienice 2013

005

8 września 2013r. odbyły się Dożynki Gminne , w których uczestniczyły członkinie naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Zapraszamy do obejrzenia migawek z tego spotkania.

Konkurs Dania Piknikowe 2013

dp00723.05.2013r. w Studzienicach odbył się Konkurs Dań Piknikowych organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Pszczyny.

W konkursie uczestniczyło nasze Koło Gospodyń Wiejskich, które zostało wyróżnione za przygotowane " prażuchy" i "krupniok z kapustą".

Wycieczka do Sandomierza

wycieczk2012kgw051

Kółko Rolnicze i Koło Gospodyń Wiejskich - Stara Wieś zorganizowało w dniach 16-17 IX br. wycieczkę do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i na Święty Krzyż.

Poniżej fotorelacja

Poświęcenie sztandaru

IMG 8443

W Niedzielę Zmartwychwstania (8.04.2012) po procesji rezurekcyjnej dokonano poświęcenia nowego sztandaru Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich.

Dzień Kobiet Koła Gospodyń Wiejskich

IMG 0020Koło Gospodyń Wiejskich Stara Wieś 8 marca 2012 w Osiedlowym Centrum Kultury obchodziło Dzień Kobiet.
Poniżej krótka fotorelacja.

SmartNews.Com