10 LAT DZIAŁALNOŚCI CHÓRU "CANTEMUS"

W niedzielę 22-09-2019 r. chór Cantemus, z okazji jubileuszu 10-lecia działalności, zaprosił  na uroczystą mszę św. połączoną z krótkim koncertem. Chór "Cantemus" działa przy Osiedlowym Centrum Kultury przy ulicy Staromiejskiej w ramach stowarzyszenia społecznego "Dla Dobra".

 

DOŻYNKI 2019 W OBIEKTYWIE KS. ALOJZEGO BOKA

Przedstawiamy zdjęcia z Dożynek 2019, które przekazał ks. Alojzy Bok.

BUDŻET OBYWATELSKI 2020 - GŁOSOWANIE

W dniach od 16 do 30 września 2019 r. - trwa głosowanie zadań budżetu obywatelskiego, które będą realizowane w 2020 r. Zadania,  jak już co roku, podzielone są na zadania ogólnogminne i osiedlowe. Każdy z mieszkańców naszego osiedla ma do dyspozycji dwa głosy, jeden głos na dowolne zgłoszone zadanie gminne i jeden głos na dowolne zgłoszone zadanie osiedlowe.

DOŻYNKI GMINNE 2019

Dożynki gminne w tym roku odbędą się 8 września 2019 r. na naszym osiedlu Stara Wieś. Uroczystości rozpocznie Msza św. dożynkowa w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej o godz. 13.00.  Program Dożynek i ogłoszenie organizacyjne dalej. 

ZDJĘCIA - WYCIECZKA OSIEDLOWA RUDY RACIBORSKIE

Prezentujemy zdjęcia z wycieczki osiedlowej z dnia  17 lipca  2019 r. do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach Raciborskich. Autor zdjęć: ks. Alojzy Bok.

KSIĄDZ PROBOSZCZ ALOJZY BOK PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Ks. proboszcz Alojzy Bok, decyzją metropolity katowickiego ks. abp Wiktora Skworca, przechodzi na emeryturę. 21 lipca 2019 r. o godz. 9.30 odbędzie się w naszym kościele Msza św. dziękczynna za wieloletnią  posługę Księdza proboszcza Alojzego Boka w naszej parafii.

WYCIECZKA OSIEDLOWA 2019

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców na jednodniową wycieczkę osiedlową w dniu 17 lipca br. 2019 r. (środa) do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach Raciborskich. Szczegóły dalej.

BUDŻET OBYWATELSKI 2020

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców naszego osiedla na spotkanie w sprawie zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020.

WSPANIAŁA ZABAWA NA PIKNIKU RODZINNYM

8 czerwca 2019 r. na terenach SP3 w Pszczynie odbył się XIII Starowiejski Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku organizowany wspólnie przez osiedla Stara Wieś i Kępa w ramach Budżetu obywatelskiego. Współorganizatorami Pikniku była także Rada Rodziców oraz Dyrekcja SP3  i  PP7 w Pszczynie. Dopisały humory dopisała także pogoda.

RODZINNY PIKNIK STAROWIEJSKI 2019

Zapraszamy na XIII Rodzinny Piknik Starowiejski z okazji Dnia Dziecka - 8 czerwiec 2019 r., początek godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.

PLAN ZAGOSPODAROWANIA - REJON ULICY ŻORSKIEJ

Burmistrz Pszczyny ogłosił przystąpienie do prac związanych ze sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Pszczyna - w rejonie ulicy Żorskiej. Sporządzenie tego planu związane jest z planowaną lokalizacją cmentarza przy ulicy Żorskiej. Zainteresowani mogą składać wnioski w tej sprawie do dnia 17 czerwca 2019 r. 

Gazetka Osiedlowa - Wiosna 2019

gazetkaminiaturaZapraszamy do lektury naszej Gazetki Osiedlowej - Wiosna 2019

 

 

INTERPELACJA RADNEJ W SPRAWIE STANU DRÓG NA OSIEDLU STARA WIEŚ I KĘPA

Radna Marcelina Leki złożyła do Burmistrza Pszczyny interpelację w sprawie poprawy stanu infrastruktury drogowej  na osiedlach Stara Wieś i Kępa w Pszczynie.

ŻYCZYMY 200 LAT

Pani Klara Kozyra, mieszkanka osiedla Stara Wieś obchodziła 101. urodziny. Z życzeniami do niej udali się zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok oraz Marian Szwarc, przewodniczący Zarządu Osiedla Stara Wieś.

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH WIOSNA 2019

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych WIOSNA 2019 odbędzie się na naszym osiedlu Stara Wieś razem z osiedlem Kępa w dwóch turach: 05-04-2019 r. (piątek) i 12-04-2019 r. (piątek). Podczas zbiórki zbierane są stare meble, wersalki, fotele, krzesła, wózki dziecięce, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Wszystkie odpady muszą zostać wystawione przed posesję najpóźniej do godz. 7.00 w danym dniu ich odbioru.

Zebranie Osiedla Stara Wieś 31.01.2019

7608888 s zebranie231.01.2019r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 2 odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszego osiedla.

 

 

Gazetka Osiedlowa - Zima 2018

gazetkaminiaturaZapraszamy do lektury naszej Gazetki Osiedlowej - Zima 2018

 

 

 

Wycieczka do Egeru

WycieczkadoEgeru2019minZarząd Osiedla Stara Wieś wraz z Biurem Podruży POLAN organizuje 2-dniowy wyjazd do EGERU.

 

 

 

Spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem - 6 grudnia 2018r.

Mikolaj2018minZarząd Osiedla zaprasza dzieci z naszego osiedla na spotkanie z okazji św. Mikolaja.

Spotkanie gwarków z okazji Barbórki 2018

piroruszgorniczyminiaturaPrzewodniczący Osiedla Stara Wieś zaprasza gwarków wraz z żonami na spotkanie z okazji Barbórki.

Spotkanie opłatkowe 2018

choinkaminiaturaZarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego osiedla na coroczne spotkanie opłatkowe.

Szczegóły podajemy poniżej.

 

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 r. Od mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie rozpoczną się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Zwycięstwa i Wolności. Tam odbędzie się część oficjalna obchodów.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - WYNIKI

Zostały ostatecznie podliczone oddane głosy w wyborach samorządowych 2018 r. Mieszkańcy osiedla Stara Wieś wybierali radnych nowej kadencji, która po wprowadzonych zmianach przez Parlament będzie teraz trwała 5 lat 2018-2023. Frekwencja w całej gminie Pszczyna wyniosła 57,28%.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - JAK ODDAĆ GŁOS

Na 21 października 2018 r. zostały zarządzone wybory samorządowe, będziemy wybierać Burmistrza gminy Pszczyna oraz radnych trzech szczebli samorządu: do Rady miejskiej, do Rady powiatu pszczyńskiego, do Sejmiku województwa śląskiego. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00  do  21.00. Na terenie osiedla Stara Wieś głosujemy w dwóch lokalach wyborczych, które obejmują dwa obwody głosowania.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - KANDYDACI Z NASZEGO OSIEDLA

Na 21 października 2018 r. zostały zarządzone wybory samorządowe, będziemy wybierać Burmistrza gminy Pszczyna oraz radnych trzech szczebli samorządu: do Rady miejskiej, do Rady powiatu pszczyńskiego, do Sejmiku województwa śląskiego. Przedstawiamy Kandydatów na radnych, którzy są mieszkańcami osiedla Stara Wieś.

BUDŻET OBYWATELSKI 2019 - GŁOSOWANIE - WYNIKI

Od 10 do 28 września 2018 r. trwało głosowanie nad projektami złożonymi w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego,  projekty te będą realizowane w przyszłym roku. Zakończyło się głosowanie i znane są wyniki.

KOMUNIKACJA NA OSIEDLU STARA WIEŚ - PRZYSTANKI

 

1 września 2018 r. na terenie Gminy Pszczyna ruszyła, po wielu latach przerwy, komunikacja gminna. Uruchomiono, na razie 3 linie o oznaczeniu B, C, D, gdzie dwie linie C i D przebiegają przez osiedle Stara Wieś i Kępa. Dodatkowo od roku przebiega przez nasze osiedle linia powiatowa Pszczyna - Żory - Pszczyna o oznaczeniu U-2 co powoduje, że mamy trzy linie autobusowe przebiegające przez osiedle Stara Wieś: linie gminne C i D oraz linię powiatową U-2. W związku z uruchomieniem linii gminnej  D do Czarkowa, na linii powiatowej Pszczyna - Żory - Pszczyna U-2  zaszła od 3 września 2018 r. ważna zmiana. Powstały także nowe przystanki autobusowe na naszym osiedlu.

III PIKNIK OSIEDLOWO-PARAFIALNY

W dniu 16-09-2018 r. (niedziela) organizowany jest III Piknik Osiedlowo - Parafialny  "Nie tylko dla Seniorów". Początek o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy, szczegóły w dalszej części na plakacie. Msza Św. Dożynkowa o godzinie 11.00 w Kościele parafialnym.

Rusza Pszczyńska Komunikacja Gminna

LogoPszczynamin

Publikujemy informację Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola na temat uruchomienia Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej.

 

 

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH - JESIEŃ 2018

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych  JESIEŃ 2018  odbędzie się na naszym osiedlu Stara Wieś razem z osiedlem Kępa w dwóch turach: 05-09-2018 r. (środa) i 12-09-2018 r. (środa). Podczas zbiórki zbierane są stare meble, wersalki, fotele, krzesła, wózki dziecięce, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Wszystkie odpady muszą zostać wystawione przed posesję najpóźniej do godz. 7.00 w danym dniu ich odbioru.

Ogłoszenie - wykaszanie pobocza

poboczetrawamOgłoszenie Zarządu Osiedla w sprawie wykaszania pobocza.

 

 

 

RADAR PRĘDKOŚCI PRZY ULICY STAROMIEJSKIEJ

Przy drodze powiatowej - ulicy Staromiejskiej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3, został    zainstalowany radar prewencyjny prędkości pojazdów samochodowych. Powiat pszczyński zainstalował 11 takich urządzeń przy niebiezpiecznych miejscach na drogach powiatowych. 

Wycieczka osiedlowa 2018

wycieczkaosiedlowa2018mZarząd Osiedla zaprasza mieszkańców na wycieczkę osiedlową do Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej w Gidlach. Termin wycieczki: 30 lipca br.

POCZTA POLSKA - MIESZKAŃCY KORZYSTAJĄ Z NOWEJ PLACÓWKI

Niedawno w Pasażu Książęcym przy ul. Szymanowskiego 23 w Pszczynie, została otwarta nowa placówka Poczty Polskiej. Z racji dogodnego dojazdu i dużego parkingu, co raz więcej mieszkańców naszego osiedla a także osiedli Kępa i Powstańców Śląskich, korzysta w tym miejscu z usług Poczty Polskiej.

BUŻET OBYWATELSKI 2019 - zebranie

budzetobyw2019m

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców naszego osiedla na spotkanie w sprawie zadań do Budżetu Obywatelskiego 2019.

Spotkanie odbędzie się 19.06. br. o godz. 19.00 w naszym Osiedlowym Centrum Kultury.

XII PIKNIK STAROWIEJSKI - Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka organizowany jest kolejny XII PIKNIK STAROWIEJSKI. Jak co roku,  zapraszamy w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota) dzieci, rodziców, babcie, dziadków i wszystkich mieszkańców osiedla Stara Wieś na wspólną zabawę. Początek o godzinie 14.00 na boisku szkolnym i placu szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3 i Przedszkolu nr 7. Szczegóły na plakacie. Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka, skladamy wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia.

PSZCZYŃSKI ROWER MIEJSKI - TAKŻE NA NASZYM OSIEDLU

Od piątku, 25 maja 2018 r.  mieszkańcy Pszczyny w tym osiedla Stara Wieś  i  Goczałkowic-Zdroju mogą korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. W obu gminach dostępnych jest łącznie 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 80 rowerów. 

BĘDZIE REMONT ULICY STAROMIEJSKIEJ

Powiat pszczyński otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na remont drogi powiatowej ul. Staromiejskiej w Pszczynie na osiedlu Stara Wieś, wraz z odwodnieniem. Szacunkowy koszt zadania to 400 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 320 tys. zł

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH WIOSNA 2018

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych - wiosna 2018 - odbędzie się na naszym osiedlu Stara Wieś, w dwóch turach: 23-05-2018 r. (środa) i 04-06-2018 r. (poniedziałek), razem z osiedlem Kępa. Podczas zbiórki zbierane są  stare meble, wersalki, fotele, krzesła, wózki dziecięce, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Odpady muszą zostać wystawione przed posesję najpóźniej do godz. 7.00 w dniu ich odbioru. W pierwszym dniu zbiórki zostaną zebrane stare meble i inne odpady, natomiast w kolejnych dniach sprzęt elektryczny i elektroniczny, wystawiony już w pierwszym dniu zbiórki.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA 2018

 

W dniu 13 marca 2018 r. odbyło się coroczne Zebranie mieszkańców osiedla Stara Wieś w Pszczynie. Mieszkańcy dowiedzieli się, na co zostały wydane pieniądze osiedlowe, jakie wydatki Zarząd osiedla zaplanował na 2018 rok, a także poruszali tematy, które są dla nich istotne. W zebraniu uczestniczyło 90 mieszkańców osiedla.

Zebranie sprawozdawcze mieszkańców Starej Wsi 2018

 7608888 s zebranie2Zapraszamy mieszkańców Starej Wsi na ogólne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 13.03.2018r. o godz. 17.00

Spotkanie na temat OZE

zrodlaodnawialne2018minUrząd Miejski w Pszczynie zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące projektu "Inteligentne zarządzanie energią poprzez budowę instalacji odnawialnych żródeł energii w budynkach mieszkalnych mieszkańców Gminy Pszczyna".

 

 

 

1% - pomoc w rehabilitacji Emilki

zdazyczpomocaW czasie dokonywania rocznych rozliczeń podatkowych polecamy Państwa uwadze możliwość udzielenia pomocy w rehabilitacji Emilki - mieszkanki naszego osiedla.

REMONT ZAPLECZA BASENU "ROLNICZOKA"

Zakończył się remont zaplecza sanitarno-szatniowego przy basenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2  ul. Szymanowskiego w Pszczynie. Na ten cel powiat pszczyński przeznaczył niemal 245 tys. zł.

NOWY CHODNIK NA BATALIONÓW CHŁOPSKICH

Zakończyła się budowa prawie 70-metrowego kolejnego odcinka chodnika przy ul. Batalionów Chłopskich na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie. 12 grudnia 2017 r. dokonano oficjalnego odbioru budowlanego.

Spotkanie dzieci ze Sw. Mikołajem

mikolajminZarząd Osiedla zaprasza dzieci naszego osiedla na spotkanie z św. Mikołajem.

 

 

Paczki dla potrzebujących

prezenty1minAkcja Katolicka i Rada Parafialna prosi o przygotowanie paczek dla osób w potrzebie.

 

 

Spotkanie opłatkowe seniorów osiedla Stara Wieś 2017

chinka2minZarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego osiedla na coroczne spotkanie opłatkowe.

Szczegóły podajemy poniżej.

 

 

 

NOWA ORGANIZACJA RUCHU NA OSIEDLU

Po zakończonych uzgodnieniach dotyczących poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego, Strzeleckiej i Zbożowej.

BUDŻET OBYWATELSKI 2018 - WYNIKI GŁOSOWANIA

Zakończyło się głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, są znane oficjalne wyniki głosowania. W całej gminie Pszczyna frekwencja głosujących wynosiła 13,7 %. Projekty, które wygrały i uzyskały wymaganą ilość głosów będą realizowane w roku 2018.

KONTENER NA LIŚCIE

Od 20 października do 20 listopada 2017 r. , na terenie Pszczyny rozstawiane będą kontenery na liście. Na naszym osiedlu kontener został wystawiony przy ulicy Żorskiej (przy zjeździe z ulicy Żorskiej jednokierunkowej).

Więcej artykułów…

 1. RUSZA PROGRAM WYMIANY KOTŁÓW I TERMOMODERNIZACJI BUDYNKÓW
 2. ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH 26-09-17 I 27-09-17
 3. BUDŻET OBYWATELSKI 2018 - GŁOSOWANIE
 4. ZAPROSZENIE NA II PIKNIK OSIEDLOWO - PARAFIALNY
 5. Zaproszenie na wycieczkę osiedlową 2017
 6. NOWE ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW
 7. NOWE OŚWIETLENIE ULICZNE NA OSIEDLU
 8. XI Rodzinny Piknik Starowiejski
 9. BUDŻET OBYWATELSKI 2018 - MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI
 10. POTĘŻNA ULEWA PRZESZŁA PRZEZ OSIEDLE STARA WIEŚ
 11. Gazetka Osiedlowa - Wiosna 2017
 12. PLANOWANA ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA I 8-LETNIA SZKOŁA PODSTAWOWA NA STAREJ WSI
 13. ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA STARA WIEŚ 24-03-2017
 14. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
 15. LINIA AUTOBUSOWA PSZCZYNA - STARA WIEŚ
 16. ANKIETA INFORMACYJNA W SPRAWIE WYMIANY PIECÓW
 17. Gazetka Osiedlowa - Zima 2016
 18. NA RYNKU TRWA PSZCZYŃSKI JARMARK PRZEDŚWIĄTECZNY
 19. ZAKOŃCZENIE DUŻYCH INWESTYCJI DROGOWYCH NA STAREJ WSI
 20. WYWÓZ POJEMNIKÓW NA POPIÓŁ - TERMINY
 21. ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH 24 i 25.10.2016
 22. ULICA SZYMANOWSKIEGO - NOWA DROGA, CHODNIKI, ZATOKA AUTOBUSOWA
 23. BUDŻET OBYWATELSKI 2017 - OSTATECZNE WYNIKI GŁOSOWANIA
 24. ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE "DLA SENIORÓW I NIE TYLKO"
 25. ULICA SZYMANOWSKIEGO JUŻ PRZEJEZDNA
 26. POJEMNIK NA POPIÓŁ – NOWE ZASADY
 27. Zaproszenie na wycieczkę osiedlową 2016
 28. NA OSIEDLU POWSTAŁA SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA
 29. RODZINNY PIKNIK STAROWIEJSKI 25-06-2016
 30. ROZPOCZĘŁY SIĘ PRACE BUDOWLANE NA ULICY SYGIETYŃSKIEGO
 31. ZEBRANIE OSIEDLA STARA WIEŚ
 32. ULICA SZYMANOWSKIEGO DO REMONTU
 33. ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
 34. WESOŁEGO ALLELUJA!
 35. ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA STARA WIEŚ
 36. ULICA ZBOŻOWA DO PRZEBUDOWY
 37. MIESZKAŃCY OBECNI NA ZEBRANIU - ZA POZOSTAWIENIEM OSIEDLA STARA WIEŚ
 38. Gazetka osiedlowa - Zima 2015r.
 39. Stara Wieś sołectwem ?
 40. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
 41. SPOTKANIE OPŁATKOWE 2015
 42. Fundacja „Dzieciom Zdążyć z Pomocą” - podziękowanie
 43. 21 grudnia 2015r. spotkanie opłatkowe Seniorów
 44. 4 grudnia 2016r. Spotkanie gwarków z okazji Barbórki
 45. 5 grudnia 2015r. spotkanie dzieci z Mikołajem
 46. PLAN ZAGOSPODAROWANIA – ŻORSKA WODZISŁAWSKA – ZWROT W SPRAWIE
 47. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
 48. PLAN ZAGOSPODAROWANIA ŻORSKA WODZISŁAWSKA - DECYZJE BURMISTRZA
 49. BUDŻET OBYWATELSKI - WYNIKI GŁOSOWANIA
 50. BUDŻET OBYWATELSKI- GŁOSOWANIE
SmartNews.Com