WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - WYNIKI

WYBORY BURMISTRZA GMINY PSZCZYNA (łączne wyniki w całej Gminie Pszczyna):

 

MARCELA KANAFEK - LEWANDOWSKA (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ): 5846 (25,91%)

DARIUSZ SKROBOL (KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE): 15333 (67,97%)

PRZEMYSŁAW WIECZOREK (KWW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO): 1380 (6,12%)

Burmistrzem został na kolejną kadencję Dariusz Skrobol.

 

RADA MIEJSKA w Pszczynie (łączne wyniki w całym okręgu Kandydatów - mieszkańców osiedla Stara Wieś):

Głosowanie odbywało się w okręgu obejmującym: Osiedle Stare Miasto, osiedle Józefa Piłsudskiego, osiedle Ignacego Daszyńskiego, osiedle Podstarzyniec, osiedle Polne Domy, osiedle Powstańców Śląskich, osiedle Kępa, osiedle Stara Wieś.

MARCELINA LEKI  (KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE) - 988

RYSZARD BARON  (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 162

EWA CHWEDYNA  (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 104

STANISŁAW PYCLIK  (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ) - 100

PAWEŁ WRZESZCZ  (KW LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA) - 25

Mandat do Rady Miejskiej zdobyła po raz kolejny Marcelina Leki, która uzyskała najlepszy wynik w całej gminie Pszczyna. Nie uzyskał mandatu dotychczasowy radny kadencji 2014-2018 z osiedla Stara Wieś Ryszard Baron, pozostali kandydaci z osiedla Stara Wieś także nie uzyskali mandatu.

 

RADA POWIATU PSZCZYŃSKIEGO (łączne wyniki w całym okręgu Kandydatów - mieszkańców osiedla Stara Wieś):

Głosowanie odbywało się w okręgu obejmującym całe miasto Pszczyna.

PAWEŁ SADZA (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 3313

JOANNA WRZESZCZ (KW LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA) - 36

HENRYK MILERSKI (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ) - 237

MARIAN SZWARC (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 601

Dotychczasowy Starosta pszczyński Paweł Sadza, który jest mieszkańcem naszego osiedla, zdobył mandat uzyskując zarazem najlepszy wynik w całym powiecie pszczyńskim, zdobył także mandat dotychczasowy radny kadencji 2014 - 2018 Marian Szwarc. Pozostali kandydaci nie uzyskali mandatu.

 

JAK GŁOSOWALI MIESZKAŃCY OSIEDLA STARA WIEŚ NA BURMISTRZA

1. Komisja obwodowa PZS nr 2 "Rolniczok" (Część osiedla Stara Wieś i osiedle Kępa):

MARCELA KANAFEK - LEWANDOWSKA (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ): 253 (30,48%)

DARIUSZ SKROBOL (KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE): 513 (61,81%)

PRZEMYSŁAW WIECZOREK (KWW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO): 64 (7,71%)

 

2. Komisja obwodowa Szkoła Podstawowa nr 3 (Część osiedla Stara Wieś):

MARCELA KANAFEK - LEWANDOWSKA (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ): 236 (23,21%)

DARIUSZ SKROBOL (KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE): 724 (71,19%)

PRZEMYSŁAW WIECZOREK (KWW MIESZKAŃCY POWIATU PSZCZYŃSKIEGO): 57 (5,60%)

 

JAK GŁOSOWALI MIESZKAŃCY OSIEDLA STARA WIEŚ DO RADY MIEJSKIEJ - trzy najlepsze wyniki

1. Komisja obwodowa PZS nr 2 "Rolniczok" (Część osiedla Stara Wieś i osiedle Kępa):

ŁĄCZNIE NA CAŁĄ LISTĘ:

KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - 294

KW PRAWO i SPRAWIEDLOWOŚĆ - 259 

KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA - 187

INDYWIDUALNIE:

MARCELINA LEKI os. Stara Wieś (KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE) - 213 - uzyskała mandat

MARCELA KANAFEK - LEWANDOWSKA os. Daszyńskiego (KW PRAWO i SPRAWIEDLOWOŚĆ) - 129 - uzyskała mandat

RYSZARD BARON os. Stara Wieś (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 86 - nie uzyskał mandatu

 

2. Komisja obwodowa Szkoła Podstawowa nr 3 (Część osiedla Stara Wieś):

ŁĄCZNIE NA CAŁĄ LISTĘ:

KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE - 576

KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA - 195

KW PRAWO i SPRAWIEDLOWOŚĆ - 190

INDYWIDUALNIE:

MARCELINA LEKI os. Stara Wieś (KWW PSZCZYŃSKIE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE) - 520 - uzyskała mandat

MARCELA KANAFEK - LEWANDOWSKA os. Daszyńskiego (KW PRAWO i SPRAWIEDLOWOŚĆ) - 104 - uzyskała mandat

MAREK DUTKOWSKI os. Powstańców Śl. (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 56 - uzyskał mandat

 

JAK GŁOSOWALI MIESZKAŃCY OSIEDLA STARA WIEŚ DO RADY POWIATOWEJ - trzy najlepsze wyniki

1. Komisja obwodowa PZS nr 2 "Rolniczok" (Część osiedla Stara Wieś i osiedle Kępa):

ŁĄCZNIE NA CAŁĄ LISTĘ:

KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA  - 391

KW PRAWO i SPRAWIEDLOWOŚĆ - 319

KW LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA - 112

INDYWIDULANIE:

PAWEŁ SADZA (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 169 - uzyskał mandat

MARIAN SZWARC (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 129 - uzyskał mandat

BOGUMIŁA BOBA (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ) - 102 - uzyskała mandat

 

2. Komisja obwodowa Szkoła Podstawowa nr 3 (Część osiedla Stara Wieś):

ŁĄCZNIE NA CAŁĄ LISTĘ:

KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA - 628

KW PRAWO i SPRAWIEDLOWOŚĆ - 245

KW LIGA SAMORZĄDOWA PIERWSZA  - 131

INDYWIDUALNIE:

MARIAN SZWARC (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 339 - uzyskał mandat

PAWEŁ SADZA (KWW ZIEMIA PSZCZYŃSKA) - 220 - uzyskał mandat

BOGUMIŁA BOBA  (KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ) - 72 - uzyskała mandat

 

FREKWENCJA NA OSIEDLU STARA WIEŚ:

1. Komisja obwodowa PZS nr 2 "Rolniczok" (Część osiedla Stara Wieś i osiedle Kępa): 53,59 %

2. Komisja obwodowa Szkoła Podstawowa nr 3 (Część osiedla Stara Wieś): 57,36 %

 

Wszyscy Kandydaci na radnych z osiedla Stara Wieś serdecznie dziękują mieszkańcom za każdy oddany głos. 

 

SmartNews.Com